Asset-1@20x (2)
ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

آیین تکریم و معارفه مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری

آیین تکریم و معارفه مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری
0 دیدگاه
رویداد
حدودا 10 دقیقه برای مطالعه

آیین تکریم و معارفه مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری

آیین تکریم و معارفه مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری صبح چهارشنبه ۱۱ خردادماه با حضور محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری برگزار شد.

آیین تکریم علی فروزان‌فر و معارفه مصطفی مومنی‌راد به‌عنوان مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری صبح چهارشنبه ۱۱ خردادماه با حضور محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری در سالن مهر حوزه هنری برگزار شد. در این مراسم جمعی از مدیران ، صاحب نظران و چهره های فرهنگی و هنری حضور داشتند .

 

معلمی: مرکز معماری حوزه نیازمند طراحی جدید و برنامه‌ریزی نوین است

مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری با تأکید بر اینکه مرکز معماری سوره بعد از حدود ۱۰ سال باید شرایط جدید پیدا کند، اظهار داشت: شرایط جدید این مرکز باید منجربه یک نوزایی در برنامه‌ها شود.

وی عنوان کرد: با اینکه این روزها از واژه ققنوس زیاد استفاده می‌شود بااین‌حال می‌خواهم بگویم مرکز معماری را باید ققنوس‌وار با یک طراحی جدید و برنامه‌ریزی نوین، طراحی کنیم تا به‌عنوان یک مرکز علمی در دل حوزه هنری فعالیت کند.

معاون هنری حوزه هنری تصریح کرد: به‌دلیل مسئولیت جدید جناب فروزانفر، مرکز معماری طی یک سال گذشته آن‌گونه که لازم بود حمایت نشده است اما با صحبت‌هایی که با مصطفی مومنی‌راد داشتیم ایشان را فردی خلاق، خوش‌فکر، متدین و انقلابی دیدیم که انشالله در این مسیر موفق خواهند بود.

معلمی در ادامه از زحمات مهندس فروزانفر تشکر کرد و افزود: فروزانفر در دوره مسئولیت مجاهدانه کار کردند که باید از ایشان تشکر کنیم. امروز دامنه ارتباطات مرکز معماری وسیع شده است که سرمایه بزرگی برای این مرکز است.

 

 

فروزانفر: مرکز معماری حوزه هنری نشانه فرهیختگی این مرکز است

در ادامه، علی فروزان‌فر با تأکید براینکه حوزه هنری مجموعه پربرکت و ارزشمندی است، گفت: خارج از بضاعت‌های فرهنگی و سابقه ارزشمند حوزه هنری، توجه به موضوع معماری و تشکیل دفتر تخصصی معماری یکی از نشانه‌های فرهیختگی در این مرکز است‌ که‌ نگاه تمدنی است. وی با تأکید براینکه خاک حوزه هنری گیراست، افزود: شش سال و هشت روز از فعالیت من در حوزه هنری می‌گذرد؛ به‌قدری علاقه‌مند به فعالیت در حوزه هنری شدم که دفتر شخصی‌ام را تعطیل کردم و تمام وقتم را صرف فعالیت در حوزه کردم.

رئیس حوزه هنری استان تهران، دوره مدیریت جدید حوزه هنری را فرصتی ویژه برای تحول مرکز معماری حوزههنری دانست و خاطرنشان کرد: چالش دفتر معماری بیرون بودن دفتر آن از ساختمان اصلی حوزه هنری است که

باعث ناشناخته شدن بچه‌های این مرکز است. فروزانفر درباره مدیر جدید مرکز معماری حوزه هنری گفت: مصطفی مومنی‌راد کسی است که خودش متخصص و خلاق است و کار جدی مبنایی و معمارانه و پژوهشی می‌کند و در کنار تخصص، متعهد است.

 

مومنی‌راد: معماری به کالای لوکس برای قشر خاص تبدیل شده است

در ادامه، مصطفی مومنی‌راد مدیر جدید مرکز معماری اسلامی گفت: ما در این سالیانی که از انقلاب اسلامی گذشته متأسفانه توجه در شأن‌معماری، به معماری نکرده‌ایم و این مسئله موجب در حاشیه قرار گرفته شدن این

موضوع مهم شده است و قواعد اقتصادی موجب تصمیم‌گیری درباره معماری شده است. وی عملکرد معماری را در حل مشکلات کشور موثر دانست و خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی موجب شده است معماری به یک کالای لوکس برای قشر خاصی تبدیل شود که باید مرکز معماری اسلامی بستری برای بازگشت جامعه نخبگانی به حل مشکلات مردم باشد تا معماری به جایگاه اصلی خودش برسد.

در پایان، ضمن تجلیل از علی فروزانفر، حکم انتصاب مصطفی مومنی‌راد از سوی مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری به وی داده شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *