Asset-1@20x (2)
ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

آغاز به کار نخستین مدرسه معماری ایرانی

0 دیدگاه
خبر
حدودا 10 دقیقه برای مطالعه

مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری از آغاز به کار مدرسه معماری ایرانی با دغدغه آموزش و تربیت معماران متخصص در حوزه معماری ایرانی – اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه هنری، مصطفی مؤمنی راد دغدغه جستجوی و خلق راهکارهای ممکن آینده معماری ایرانی از دل فهم گذشته و شناخت وضع موجود را ایده اصلی راه‌اندازی مدرسه معماری ایرانی دانست و مدرسه را جایی میان خانه و کارگاه، فضایی برای جستجو و یادگیری هنر و معماری ایرانی و شناخت اصول و ارزش‌های معماری گذشته معرفی کرد.

وی در ادامه گفت: این مدرسه هم‌زمان با هفته پژوهش در آذرماه بر اساس رسالت‌های مرکز معماری اسلامی در راستای تربیت و حمایت نسل جوان معماری کشور، آغاز به کارکرده است.

مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری مهم‌ترین ویژگی آموزش در مدرسه را پیوستگی، کارگاهی و کاربردی‌بودن دانست و بیان کرد: غایت نهایی این مدرسه معرفی معمارانی است که بتوانند پس از طی دوره‌ها، در عرصه‌های مختلف تخصصی معماری و شهرسازی نقش‌آفرین و تأثیرگذار باشند.

مؤمنی راد با بیان اینکه ما باور داریم که حرفه معماری بر پایه تجربه و در فرآیند مواجهه با مسائل واقعی قابل فراگیری است، از همین رو تمرکز مدرسه بر آموزش کیفیت‌های معماری ایرانی در قالب کارگاه‌های طراحی موضوعی و پروژه محور است.

 وی افزود: دوره‌های مدرسه معماری در ۴ بخش اولیه برنامه‌ریزی‌ شده است که شامل  معماری ایرانی، هنرهای سنتی، مهرازک (کودک و نوجوان) و سفرهای گذر و درنگ می‌شود.

لازم به ذکر است، پذیرش هنرجویان در مدرسه معماری ایرانی بر اساس فراخوان‌های عمومی و در برخی دوره‌ها متناسب با نتیجه مصاحبه و رزومه‌های ارسالی آن‌ها خواهد بود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبگاه www.irac.ir مراجعه کنند یا با شماره‌های ۰۲۱۶۶۴۸۴۰۰۶ تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *